У деяких людей комарині укуси - це більше, ніж просто неприємність і легкий свербіж шкіри.
Майже кожна людина так чи інакше реагує на укуси комарів. Знайома червона шишка, що свербить, швидше дратує, але не насторожує і не турбує. Однак у деяких може траплятися алергія на укуси комарів.
Типова реакція на укус комара викликана відповіддю імунної системи на білок, який вводить комар зі слиною в ранку. У ході імунної відповіді вивільняється гістамін, який викликає почервоніння, свербіж та припухлість у місці укусу.
Реакція на укуси далеко не завжди пов'язана з алергією. Залежно від регіону, комарі можуть переносити хвороби, що передаються через кров, такі як малярія, лихоманка Західного Нілу та лихоманка денге. Але найбільші неприємності приносять висип, пухирі і більш серйозні реакції, аж до анафілаксії.
Кусають лише самки комарів. Спека, світло, піт, запах тіла, молочна кислота та вуглекислий газ залучають самку комара до шкіри. Вона вставляє загострений кінчик рота-хоботка в крихітну кровоносну судину, вводить слину в кровотік, а потім всмоктує людську кров.
Щоб відбулася реакція тіла, контакт повинен тривати щонайменше 6 секунд. Хімічні речовини в слині комарів перешкоджають згортанню крові та викликають реакцію, яка провокує локальне почервоніння, набряк та свербіж.
Укус комара може викликати різні реакції. Люди, яких ніколи раніше не кусали (насамперед маленькі діти), можуть взагалі ніяк не реагувати. У більшості ж утворюється крихітна свербляча червона шишка, яка з'являється через кілька годин після укусу і може зберігатися кілька днів.
У деяких людей спостерігаються більш серйозні реакції, такі як утворення пухирів або сверблячий висип, що супроводжуються лихоманкою та набряком суглобів. У гіршому випадку укус комара може викликати анафілаксію - потенційно небезпечний для життя стан, що характеризується набряком горла, генералізованою кропив'янкою, непритомністю або хрипами. Ця реакція дуже рідко викликається комарами і частіше пов'язана з іншими комахами (зазвичай осами і бджолами).
Якщо у людини розвинулася алергія на комарів, вона може стикатися з такими симптомами:
- досить велика припухлість від укусу;
- велика зона сверблячки та почервоніння;
- пухирі та висип навколо місця укусу;
- підвищення температури, біль у суглобах.
У деяких випадках може виникнути дуже серйозна реакція, за якої слід негайно звернутися за медичною допомогою. Ці тривожні симптоми можуть включати жар, сильний головний біль, нудоту, блювання, світлочутливість, сплутаність свідомості, утруднене дихання.
Насамперед алергологи рекомендують звернутися за невідкладною медичною допомогою, якщо у людини розвиваються анафілактичні симптоми — падає артеріальний тиск, стає важко дихати. Крім того, слід звернутися до лікаря, якщо укус комара викликає лихоманку, головний біль, біль у тілі та інші ознаки інфекції.
Може здатись, що від комарів не сховатися, але є заходи, які допоможуть знизити ймовірність укусу.
Якомога довше потрібно залишатися вдома від заходу сонця до світанку - це час піку комарів.
Протягом дня не варто перебувати поряд з безвітряними, тінистими, вологими місцями та уникати басейнів зі стоячою водою. Це найпопулярніші місця, де проводять час комарі.
Те, що носить людина, може приваблювати комарів. Варто уникати яскравого одягу та важких парфумів, носити речі, які закривають більшу частину шкіри, щоб звести до мінімуму ймовірність укусів кровососів.
Можна і потрібно використовувати репеленти від комах. Уважно прочитайте етикетку репеленту. Перед нанесенням на все тіло протестуйте репелент на невеликій ділянці шкіри, щоб унеможливити індивідуальну реакцію на його компоненти.
Не забувайте, профілактика – це найкращий захист від небажаних наслідків укусу!
Переглядів: 84
Отзывы о статье: 0 (читать все отзывы о статье, добавить отзыв о статье)
Дата: 22.05.2023